Strona: Koło Naukowe Nowoczesnych Systemów Komputerowych w Inżynierii Produkcji / Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa

Koło Naukowe Nowoczesnych Systemów Komputerowych w Inżynierii Produkcji

sapucc.jpg quantum.png

preactor.jpg

Celem działalności koła naukowego jest zapoznanie studentów z nowoczesnymi  rozwiązaniami informatycznymi  stosowanymi w logistyce produkcji. Działania te realizowane są z wykorzystaniem systemu SAP ERP , oraz innymi systemami komputerowymi  tj. Qguar WMS – Warehouse Management System, APS Preactor  - Advanced Production Schedule. Członkowie koła mają również możliwość uczestnictwa w działaniach organizacji SAP University Alliance. SAP UA to organizacja skupiająca 2300 uniwersytetów z całego świata dająca  możliwość   poznania jednego z wiodących systemów klasy ERP – SAP ERP.

W ramach działalności koła naukowego realizowane są wizyty studyjne w firmach produkcyjnych.

Jeżeli jesteś zainteresowany/zainteresowana działalnością w naszym kole naukowym skontaktuj się za nami:

Opiekun koła naukowego: dr inż. Sławomir Świrad , e-mail: s.swirad@prz.edu.pl

Publikacje członków koła:

1. Patrycja Sobka: Analiza łańcucha dostaw w obszarze produkcji (operations)z wykorzystaniem symulatora The Fresh Connection
  2. Ewelina Gielarek: Analiza łańcucha dostaw w obszarze zakupów (purchasing) z wykorzystaniem symulatora The Fresh Connection
  3. Ewelina Gielarek: Planowanie produkcji w systemie SAP ERP w oparciu o strategię MTO (make to order) - 26.01.2018
  4. Sobka Patrycja: Planowanie produkcji w systemie SAP ERP w oparciu o strategię MTS (make to stock) - 26.01.2018