Strona: Postępowanie habilitacyjne dr inż. Andrzeja Szelmanowskiego / Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa

Postępowanie habilitacyjne dr inż. Andrzeja Szelmanowskiego

2014-02-04

Osiągnięcie naukowe przedstawione do habilitacji:

1. Opracowanie metody integracji systemów awionicznych z nahełmowym systemem wskazywania celu, opisanej w monografii: Andrzej Szelmanowski, Nahełmowy system celowniczy NSC-1 Orion dla śmigłowców wojskowych ze zintegrowanym systemem awionicznym, wydanej przez Wydawnictwo Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych, Warszawa, 2013, ISBN 978-83-61021-76-6.
  2. Zaprojektowanie, wykonanie i przeprowadzenie prób dowodowych pierwszego w Polsce demonstratora technologii w zakresie Nahełmowego systemu celowniczego NSC-1 Orion zbudowanego dla śmigłowców wojskowych ze zintegrowanym systemem awionicznym w kierowanym przez habilitanta projekcie rozwojowym nr R00 0063 09 pt.: System nahełmowego sterowania uzbrojeniem śmigłowca W-3PL Głuszec, zrealizowanym w ramach pracy wykonywanej dla MNiSW/NCBiR w latach 2009–2012.
  3. Wdrożenie opracowanego i zbudowanego demonstratora technologii do postaci produktu finalnego o nazwie Nahełmowy system celowniczy NSC-1 Orion jako nowego wzoru uzbrojenia i sprzętu wojskowego dla śmigłowca W-3PL Głuszec. System NSC-1 Orion został zaprezentowany na XX Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach w roku 2012 oraz wyróżniony prestiżową nagrodą DEFENDER jako wyróżniające rozwiązanie techniczne sprzętu dla obronności i bezpieczeństwa państwa.

Jednostka prowadząca postępowanie:

Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej