Kierunek Zarządzanie i Inżynieria Produkcji – studia stacjonarne I stopnia
pozostałe kierunki i specjalności >>
specjalność - Logistyka Produkcji
Absolwent specjalności logistyka produkcji nabywa wiedzę dotyczącą funkcjonowania nowoczesnych systemów logistycznych, a w szczególności zdobywa umiejętności w zakresie zarządzania logistycznego w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Potrafi zaplanować działalność w zakresie logistyki na każdym szczeblu łańcucha dostaw, procesów wytwórczych i odbioru, od zaopatrzenia w surowce i materiały, przez realizację procesu produkcyjnego, aż po dystrybucję do ostatecznego odbiorcy. Poznaje i potrafi wykorzystać narzędzia informatyczne stosowane w systemach logistycznych w przedsiębiorstwach (SAP ERP, Qguar, Preactor).
Absolwenci logistyki są poszukiwani w przedsiębiorstwach produkcyjnych i handlowych, firmach spedycyjnych, transportowych, doradczych oraz placówkach administracyjnych. Jednym słowem wszędzie tam, gdzie zarządza się przepływem towarów.
Inne korzyści:
- możliwość uczestniczenia w międzynarodowych zawodach zarządzania łańcuchem dostaw – The FreshConnection,
- Koło Naukowe – Nowoczesne Systemy Komputerowe w Inżynierii Produkcji,
- Partnerstwo w międzynarodowym programie SAP University Alliance.
specjalność - Informatyka w Zarządzaniu Przedsiębiorstwem
Studenci tej specjalności kształcą się przez siedem semestrów w zakresie przedmiotów podstawowych, ogólnotechnicznych oraz informatycznych, następnie będą mieli możliwość wyboru kierunków dyplomowania. Absolwenci tej specjalności, na bazie wiedzy z zakresu budowy i wytwarzania maszyn, organizacji i zarządzania przedsiębiorstwem oraz informatyki, nabędą umiejętność korzystania z osiągnięć techniki komputerowej zarówno w zakresie sprzętu jak i oprogramowania CAD, CAM, CAE, zintegrowanych systemów zarządzania MRP, ERP. Ponadto absolwenci będą mogli tworzyć własne aplikacje w wybranych środowiskach sprzętowo-programowych. Absolwenci mogą podejmować pracę w różnych przedsiębiorstwach wdrażających lub stosujących komputerowe systemy zarządzania.
specjalność - Systemy Zapewnienia Jakości Produkcji
Specjalność Systemy Zapewnienia Jakości Produkcji to w dzisiejszej rzeczywistości bardzo wartościowa specjalność. Absolwenci tej specjalności, uzyskują wiedzę z zakresu współczesnego zarządzania przedsiębiorstwami, a w tym systemowego zarządzania jakością (ISO 9001, ISO/TS 16949, ISO 13845 itp.), środowiskiem (CP, ISO 14001, EMAS, itp) i bhp (PN-N-18001, OHSAS, ISO 45001, ISO 27001, ISO 22000 itp.).
Przedmioty prowadzone na tej specjalności zapoznają studentów z kluczowymi dla rozwoju konkurencyjności przedsiębiorstw problemami jak: zarządzanie procesami, zarządzanie jakością, zarządzanie środowiskowe, bhp, minimalizacja szkodliwego oddziaływania na środowisko, recykling, procesami opracowywania nowych technologii, modernizacji istniejących, posługiwanie się różnymi metodami i narzędziami umożliwiającymi doskonalenie procesów, wyrobów, personelu, sposobów zarządzania, a także posługiwania się różnorodnymi systemami informatycznymi wspomagającymi zarządzanie przedsiębiorstwem, produkcją, procesami, technologią, wyrobami itp. Wiedza ta będzie szczególnie przydatna w pracy nad lub w ramach systemami zarządzania jakością, systemu zarządzania środowiskowego, bhp czy zintegrowanych systemów zarządzania organizacjami.
Dodatkowo absolwent tej specjalności zdobędzie umiejętności menadżerskie oraz umiejętności rozwiązywania zagadnień z zakresu inżynierii produkcji, w tym: doboru, szkolenia i zarządzania personelem, zarządzania kosztami, finansami i kapitałem, marketingu, logistyki, technologii i innowacyjności.
Absolwenci są przygotowani głównie do pracy w: małych, średnich ale i dużych przedsiębiorstwach produkcyjnych, jednostkach projektowych i doradczych zajmujących się zagadnieniami inżynierii produkcji, innych jednostkach gospodarczych oraz administracyjnych, w których wymagana jest wiedza techniczna, ekonomiczna i informatyczna oraz umiejętności organizacyjne.
Absolwent studiów pierwszego stopnia (inżynierskich) mogą kontynuować studia drugiego stopnia na przygotowanych w tym celu studiach II-go stopnia, których specjalności uzupełniają, zdobytą na studiach I-go stopnia, wiedzę i umiejętności.