Strona: EME AERO ENGINE MAINTENANCE EUROPE / Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa

projekt_ekran_2_industry_final.png

graf. Piotr Szczerba

001_eme_aero_fot_pawel_wojewoda.jpg

W dniu 15.12.2022 r. (czwartek) o godzinie 15:00 w budynku V, aula V-1, Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa zorganizował spotkanie z firmą EME Aero Sp. z o.o. w ramach wydarzenia Industry Day.

Uczestnicy wydarzenia

W wydarzeniu udział wzięli dziekan Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa dr hab. inż. Adam Marciniec, prof. uczelni, prodziekan ds. kształcenia dr hab. inż. Andrzej Pacana, prof. uczelni, prodziekan ds.  rozwoju dr hab. inż. Andrzej Burghardt, prof. uczelni, prof. dr hab. inż. Andrzej Kawalec kierownik Katedry Technik Wytwarzania i Automatyzacji, dr inż. Paweł Wojewoda Katedra Pojazdów Samochodowych i Inżynierii Transportu, Magdalena Szura – HR Business Partner Koordynator EME Aero Sp. z o.o., Grzegorz Skiba – Dyrektor Działu Inżynieringu EME Aero Sp. z o.o., na stoisku firmowym – Patrycja Chrobot i Oliwia Dzięglewicz – stażystki Zespołu HR & Komunikacji EME Aero Sp. z o.o., pracownicy, studenckie Koła Naukowe i studenci naszej uczelni oraz uczniowie szkół średnich.

Przebieg wydarzenia

Drugie spotkanie na Industry Day poprowadziła Pani Magdalena Kobrzyńska – prezes Koła Naukowego EUROAVIA Rzeszów, przedstawiając uczestników wydarzenia oraz przybliżając zarys firmy EME Aero Sp. z o.o., która jest wspólnym przedsięwzięciem dwóch światowych liderów z branży lotniczej - Lufthansa Technik oraz MTU Aero Engines. Firma specjalizuje się w obsłudze, naprawie i przeglądach najnowszej generacji silników turbowentylatorowych przekładniowych z serii PW1000. Należy również do globalnej sieci zakładów serwisujących silniki Pratt & Whitney i jest jednym z największych i najnowocześniejszych na świecie centrów serwisowych MRO dla silników lotniczych typu GTF, a sam Zakład EME Aero Sp. z o.o. zlokalizowany jest w podrzeszowskiej Jasionce. W związku ze zwiększaniem mocy serwisowych, firma rozbudowuje swoje struktury oraz rozwija istniejące działy i zespoły. Prowadzi rekrutacje do obszarów operacyjnych (produkcyjnych) oraz do działów wsparcia biznesu (szeroko rozumiana administracja). Firma poszukuje osób o zróżnicowanym doświadczeniu zawodowym – zarówno absolwentów kierunków technicznych poszukujących pierwszej pracy, jak i doświadczonych, otwartych na nowe wyzwania zawodowe specjalistów. Do 2026 roku firma planuje zatrudnić 1000 osób.

Głos zabrał dziekan Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa dr hab. inż. Adam Marciniec, prof. uczelni, zwracając się do obecnych na auli podkreślił, że dzięki takim spotkaniom rozszerzą swoją wiedzę o działalności firm, możliwościach odbywania praktyk i staży, realizacji prac dyplomowych, jak również przyszłego zatrudnienia. Pan Dziekan stwierdził, że takie inicjatywy, mają na celu zbliżać i zacieśniać współpracę między środowiskami akademickimi i gospodarczymi.

Pani Magdalena Szura – HR Business Partner Koordynator EME Aero Sp. z o.o. przedstawiła szczegółowe informacje na temat firmy, charakterystykę procesu rekrutacyjnego, aktualne oferty pracy, staży oraz EME Aero corporate movie. Pan Grzegorz Skiba – Dyrektor Działu Inżynieringu EME Aero Sp. z o.o. przybliżył możliwości serwisowe firmy, nowoczesne technologie stosowane przy serwisie silników lotniczych typu GTF. Oczywiście nie zabrakło również konkursu wiedzy i atrakcyjnych nagród dla zwycięzców. Quiz z pytaniami z branży lotniczej poprowadziły Panie Patrycja Chrobot i Oliwia Dzięglewicz – stażystki Zespołu HR & Komunikacji EME Aero Sp. z o.o.

Zapraszamy na Dzień Rekrutacyjny EME Aero vol. 2 ✈️ | 14.01.2023

002_eme_aero_dzien_rekrutacyjny_14012023_vol_2.jpg