Strona: Wyróżnienie "Złotego pióra" dla doktorantki WBMiL PRz / Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa

Wyróżnienie "Złotego pióra" dla doktorantki WBMiL PRz

2008-09-22
Przewodniczący Komitetu Naukowego prof. Jan Gruszecki wręcza mgr inż. Fatina L. Basmadji dyplom i Złote Pióro. W środku prof. Ryszard Vogt, członek Jury

W dniach 17-19 września 2008 roku w Politechnice Rzeszowskiej odbywała się V Konferencja Awioniki. Organizowana co 3 lata Konferencja skupia naukowców i praktyków zajmujących się problematyką awioniki, a więc projektowaniem i badaniami wyposażenia pokładowego statków latających, sterowaniem samolotów, systemami pomiarowymi i symulacją lotu. Tradycją Konferencji jest honorowanie wyróżniających się naukowców młodszego pokolenia nagrodą "Złotego Pióra", za najlepiej przygotowany i wygłoszony podczas Konferencji referat. Brana jest pod uwagę recenzja artykułu wykonana przed zakwalifikowaniem referatu do wygłoszenia, a także sposób i komunikatywność prezentacji, którą oceniał prowadzący sesję pracownik naukowy. Ostateczną decyzję podjęło Jury reprezentujące Komitet Naukowy Konferencji. Tym razem nagrodę "Złotego Pióra" otrzymała mgr inż. Fatina Liliana Basmadji za referat "Rozmyty system ekspertowy wnioskujący decyzję pilota".

Mgr inż. F.L. Basmadji jest obecnie uczestniczką III roku studiów doktoranckich, a opiekę naukową sprawuje prof. dr hab. inż. Jan Gruszecki, kierownik Katedry Awioniki i Sterowania Politechniki Rzeszowskiej. Wśród wyróżnionych młodych uczestników Konferencji znaleźli się również dwaj doktoranci I roku studiów doktoranckich: mgr inż. Piotr Grzybowski oraz Damian Kordos.