Strona: Warunki zaliczenia semestru zimowego w r. ak. 2009/2010 / Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa

Warunki zaliczenia semestru zimowego w r. ak. 2009/2010

2010-01-04

Zgodnie z ogólnymi zasadami odbywania studiów doktoranckich, warunkiem zaliczenia semestru zimowego jest wypełnienie wszystkich rygorów wynikających z planu studiów w terminach ujętych w harmonogramie roku akademickiego w PRz, a w szczególności:

• Uzyskanie zaliczeń przewidzianych planem studiów,
  • Zdanie planowanych egzaminów,
  • Wykonanie przewidzianych badań i studiów,
  • Złożenie kart egzaminacyjnych oraz indeksów z odpowiednimi wpisami,
  • Złożenie semestralnego sprawozdania z prac własnych potwierdzonego podpisem promotora lub opiekuna naukowego.
Wymienione powyżej dokumenty należy złożyć w Dziekanacie Wydziału BMiL PRz w terminie do 1 marca 2010 roku, do godz. 14:00 .

Sprawozdanie semestralne powinno zawierać :
  1. Syntetyczną informację o pracy własnej, w tym: zakres studiów literaturowych, wykonane badania i eksperymenty, przygotowane opracowania naukowe, wygłoszone referaty, udział w seminariach i konferencjach naukowych,  wykaz publikacji wraz z krótkim streszczeniem, opis innych przedsięwzięć badawczych.
  2. Krytyczną analizę realizacji zamierzeń planowanych na semestr zimowy w r. ak. 2009/2010.
  3. Informację o prowadzonych zajęciach dydaktycznych, w tym:
  • Zrealizowane zajęcia dydaktyczne (rodzaj zajęć, liczba godzin, nazwa przedmiotu, grupa studencka),
  • Udział w zajęciach dydaktycznych (asystowanie),
  • Inna działalność dydaktyczna (opracowanie ćwiczeń laboratoryjnych, przygotowanie konspektów wykładów lub instrukcji, itp.),
  • Planowane zajęcia w roku akademickim sem. letnim 2009/2010.
  1. Plan pracy na sem. letni rok ak. 2009/2010.
  2. Planowany termin otwarcia przewodu doktorskiego (lub data decyzji Rady Wydziału).
  3. Planowany termin złożenia rozprawy doktorskiej (obowiązuje słuchaczy III i IV roku).
  4. Inne informacje istotne dla przebiegu studiów doktoranckich.
  5. Data oraz podpisy uczestnika studiów doktoranckich i promotora (opiekuna naukowego).

Sprawozdanie powinno rzetelnie relacjonować przebieg pracy naukowej doktoranta, a także stanowić ważny element samooceny i wytyczną do przygotowania planu dalszych prac. Proszę zachować przedstawiony powyżej układ sprawozdania, wpisują c w koniecznych przypadkach formułę „NIE DOTYCZY”.

Decyzja o wpisie na kolejny semestr studiów doktoranckich podjęta będzie do

15 marca 2010 roku.