Strona: Sukces doktoranta Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa / Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa

Sukces doktoranta Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa

2007-04-27
Obrady w sekcji -Air Trasport-

Instytut Lotnictwa Politechniki Wileńskiej (Antanas Gustaitis Aviation Institute of Vilnius Gediminas Technical University) zorganizował w kwietniu 2007 roku jednocześnie dwie konferencje "Aviation-2007" oraz "Aviation Technologies". Ta druga przeznaczona była dla młodych pracowników nauki, którzy prezentowali swoje osiągnięcia oceniane przez międzynarodowe Jury. W silnej międzynarodowej konkurencji za najlepszy referat uznane zostało wystąpienie mgr inż. Sławomira Wójcika, uczestnika I roku studiów doktoranckich na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa. Wyróżniony referat dotyczył zastosowania logiki rozmytej w lotniczych systemach pokładowych.

Mgr inż. Fatina L. Basmadji, uczestniczka II roku studiów doktoranckich przedstawiła w "dorosłej" konferencji "Aviation-2007" referat "Rough pilot's decision support algorithm" (współautor prof. J. Gruszecki) bardzo dobrze przyjęty przez słuchaczy.

Wyjazd zorganizowany przez Katedrę Awioniki i Sterowania PRz pozwolił młodym pracownikom nauki uzyskać pierwsze międzynarodowe doświadczenia a także nawiązać nowe kontakty z pracownikami naukowymi lotniczych politechnik Litwy, Łotwy i Ukrainy. Ciekawą propozycję przedstawił prof. Jonas Stankunas, dyrektor wileńskiego Instytutu Lotnictwa. Jest nią zaproszenie rzeszowskich studentów-lotników do udziału w międzynarodowych zawodach sportowych uczelni lotniczych, które w tym roku roku (a jest to już impreza z tradycjami!) organizuje Politechnika Wileńska. Może rzeszowscy studenci skorzystają z zaproszenia?