Strona: I Konferencja Doktorantów Politechniki Rzeszowskiej 2007 / Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa

I Konferencja Doktorantów Politechniki Rzeszowskiej 2007

2007-10-22
Nagroda

Podczas Konferencji młodzi naukowcy z Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa oraz Wydziału Chemicznego zaprezentowali 26 referatów przygotowanych w ramach prowadzonych badań. Obrady prowadzili zaproszeni przez organizatorów kierownicy studiów doktoranckich na wymienionych Wydziałach: prof. dr hab. inż. Stanisław Wołowiec oraz dr hab. inż. Andrzej Tomczyk, prof. PRz. Było to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w rzeszowskim ośrodku akademickim, i prekursorskie również w skali kraju, a organizatorzy już planują następną konferencję, i to o zasięgu co najmniej krajowym. Przygotowane referaty po uzyskaniu pozytywnych recenzji będą opublikowane w specjalnym zeszycie naukowym Politechniki Rzeszowskiej.

Na zakończenie uczestnicy Konferencji w głosowaniu tajnym(!) wybrali najciekawsze referaty. Zwycięzcą okazał się mgr inż. Tomasz MAIK prezentujący referat "Projekt i badania bezpilotowego obiektu latającego (BOL) PRz-1", natomiast drugie miejsce zajęła mgr inż. Dagmara KRAMARZ z referatem zatytułowanym: "Izolacja syntezy tymidylanowej z nicieni Caenorhabditis elegans metodą immunoprecypitacji". Gratulacje dla zwycięzców!

Konferencja odbyła się w Ośrodku Edukacji Nauczycieli i Pracowników Administracji Samorządowej w Czudcu. W drugim dniu zorganizowano mecz piłkarski Chemicy contra Mechanicy (wynik przemilczymy...), a więc spotkanie służyło nie tylko wymianie informacji naukowej, ale również integracji środowiska młodych pracowników nauki.

Dalsze informacje o Konferencji ukażą się na stronach WWW doktorantów