Strona: Aktualizacja zasad realizacji i udziału w zajęciach prowadzonych w siedzibie uczelni w semestrze zimowym 2020/2021 / Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa

2020-10-17
, red.  Ryszard Perłowski
  • W zajęciach mogą uczestniczyć wyłącznie osoby niemające objawów charakterystycznych dla COVID-19, niepodlegające obowiązkowi kwarantanny lub izolacji domowej. Prowadzący zajęcia może nie dopuścić do zajęć studenta wykazującego oznaki choroby charakterystycznej dla COVID-19
  • W pomieszczeniach, w których odbywają się zajęcia powinni przebywać wyłącznie pracownicy i studenci Politechniki Rzeszowskiej.
  • Prowadzący zajęcia jest zobowiązany każdorazowo sprawdzić obecność na zajęciach.
  • Zaleca się zachowanie odległości pomiędzy osobami minimum 1,5 metra.
  • W przypadku, gdy nie jest możliwe zachowanie 1,5 metrowego dystansu stosowanie osłony ust i nosa jest obowiązkowe.
  • W trakcie przemieszczania się po powierzchniach ogólnodostępnych obowiązkowe jest stosowanie osłony ust i nosa.
  • Przed wejściem na salę, gdzie odbywają się zajęcia uczestnicy mają obowiązek zdezynfekować ręce.
  • Każdy uczestnik zajęć korzysta z własnych przyborów niezbędnych do realizacji zajęć (długopisy, papier itp.).
  • Prowadzący zajęcia jest odpowiedzialny za regularne wietrzenie sali po wyjściu każdej grupy.
  • Po zakończonych zajęciach za dezynfekcję sali są odpowiedzialni administratorzy budynków, za dezynfekcję sprzętu są odpowiedzialni pracownicy inżynieryjno-techniczni.
  • Zasady realizacji i udziału w zajęciach laboratoryjnych określa dodatkowo regulamin laboratorium.
  • Studenci zaopatrują się w środki ochrony indywidualnej we własnym zakresie.