Strona: Wykłady dla uczniów szkół średnich / Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa

Wykłady dla uczniów szkół średnich

2022-11-18
, red.  Andrzej Pacana

W listopadzie i grudniu 2022 roku uczniowie szkół średnich mogą wziąć udział w bezpłatnych zajęciach prowadzonych przez nauczycieli akademickich. Zajęcia finansowane są w ramach projektu Politechniczna Sieć VIA CARPATIA  im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Wspomniane zajęcia realizowane są w ramach działania „Z technikum na Politechniki”. Pierwsze wykłady na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa odbyły się w piątek 18.11.2022r. Wykład „Kształcenie kadr lotniczych w Politechnice Rzeszowskiej” poprowadził Dyrektor Ośrodka Kształcenia Lotniczego, dr inż. Arkadiusz Rzucidło. Kolejne wykłady „Automatyczne sterowanie samolotem” oraz „Współczesne wyposażenie samolotu” wygłosił dr inż. Józef Grzybowski. Wykłady cieszyły dużym zainteresowaniem uczniów. W następnych tygodniach zaplanowane są kolejne wykłady.