Strona: Wykłady dla uczniów szkół średnich / Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa

Wykłady dla uczniów szkół średnich

2023-01-14
, red.  Ryszard Perłowski

W piątek 13 stycznia 2023 roku odbyły się na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa pierwsze w tym roku kalendarzowym wykłady dla uczniów szkół średnich. Wykłady te prowadzone są przez doświadczonych nauczycieli Wydziału. Realizowane są one w ramach projektu Politechniczna Sieć VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego - działanie „Z technikum na Politechniki”.

Dnia 13 stycznia 2023 roku wykłady przeprowadzili:

• Dr inż. Mariusz Szewczyk, prof. uczelni – wykład pt. Dlaczego reaktory jądrowe?
  • Dr inż. Paweł Wojewoda – wykład pt. Symulacja ruchu pojazdów i zdarzeń drogowych.
  • Dr hab. inż. Paweł Woś, prof. uczelni – wykład pt. Diagnostyka pokładowa OBD w pojazdach samochodowych.

Wykłady cieszyły dużym zainteresowaniem uczniów. Kolejne zajęcia w ramach tego projektu odbędą się w lutym i marcu 2023 roku. Wśród tych zajęć pojawią się nie tylko wykłady, ale również laboratoria.