Strona: Wykłady dla szkół średnich – Politechniczna Sieć VIA CARPATIA / Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa

Wykłady dla szkół średnich – Politechniczna Sieć VIA CARPATIA

2023-02-05
, red.  Ryszard Perłowski
Uczniowie zaproszonych szkół

W piątek 3 lutego 2023 roku odbyły się na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa wykłady dla uczniów szkół średnich. Wykłady te prowadzone są przez doświadczonych nauczycieli akademickich Wydziału. Ich realizacja odbywa się w ramach projektu Politechniczna Sieć VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego - działanie „Z technikum na Politechniki”.

Dnia 3 lutego 2023 roku wykłady przeprowadzili:

• Dr inż. Paweł Turek – wykład pt. Inżynieria rekonstrukcyjna - co to takiego i czy jest rzeczywiście potrzebna?
  • Dr inż. Paweł Sułkowicz – wykład pt. Nowoczesne techniki w wytwarzaniu ubytkowym i przyrostowym.
  • Dr inż. Paweł Gil – wykład pt. Metody chłodzenia elementów maszyn i urządzeń.

Wykłady cieszyły dużym zainteresowaniem uczniów. Kolejne zajęcia w ramach tego projektu odbędą się w kolejne piątki lutego i marca 2023 roku. Wśród tych zajęć pojawią się nie tylko wykłady, ale również laboratoria.