Strona: WBMiL realizuje zajęcia dla uczniów w ramach projektu Via Carpatia / Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa

WBMiL realizuje zajęcia dla uczniów w ramach projektu Via Carpatia

2023-10-09
, red.  Andrzej Pacana

W dniach 5 i 6 października 2023 roku odbyły się kolejne na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa zajęcia dla uczniów szkół średnich. Zrealizowane one zostały w ramach projektu Politechniczna Sieć VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego – działanie 1  „Z technikum na Politechniki”.

Dnia 5 października odbyły się trzy zajęcia, które poprowadził mgr inż. Patryk Rąb. Tematem tych laboratoriów było „Spawanie w wirtualnej rzeczywistości”. W tych zajęciach uczestniczyli uczniowie z rzeszowskich szkół: Zespołu Szkół Mechanicznych oraz Zespołu Szkół Elektronicznych.

Z kolei, w dniu 6 października odbyły się zajęcia:

-) „Druk 3D i szybkie prototypowanie”, które poprowadził dr inż. Łukasz Przeszłowski,

-) „Ruch drgający w technice”, które poprowadził dr hab. inż. Stanisław Noga, prof. PRz,

-) „Konstrukcja i projektowanie elementów nowoczesnych napędów mechatronicznych”, które poprowadził dr inż. Adam Kalina.

W zajęciach, tego dnia uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Rzeszowie oraz Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Pauli Montal Sióstr Pijarek.

Zajęcia cieszyły dużym zainteresowaniem uczniów.