Strona: WBMiL prowadzi wykłady dla uczniów w ramach projektu Via Carpatia / Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa

WBMiL prowadzi wykłady dla uczniów w ramach projektu Via Carpatia

2023-11-20
, red.  Andrzej Pacana

W dniu 17 listopada 2023 roku odbyły się kolejne na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa zajęcia dla uczniów szkół średnich. Zrealizowane one zostały w ramach projektu Politechniczna Sieć VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego – działanie 1  „Z technikum na Politechniki”.

Pierwszy wykład, który odbył się tego dnia, poprowadził dr inż. Marcin Olech z Zakładu Informatyki. Temat wykładu brzmiał: Biologia w informatyce - algorytm genetyczny w problemie plecakowym. Drugi z wykładów pt. Modelowanie 3D - CAD z inżynierią odwrotną poprowadził dr hab. inż. Tomasz Dziubek, prof. PRz i dr inż. Bartłomiej Sobolewski z Katedry Konstrukcji Maszyn.

W zajęciach uczestniczyli uczniowie z rzeszowskich szkół: Zespołu Szkół Mechanicznych oraz Liceum Społecznego.

Zajęcia cieszyły dużym zainteresowaniem uczniów.