Strona: Warsztaty szkoleniowe z udziałem i pod patronatem firmy ZOLLER POLSKA / Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa

Warsztaty szkoleniowe z udziałem i pod patronatem firmy ZOLLER POLSKA

2023-01-24
, red.  Marcin Sałata

W dniu 19 stycznia Dyrektor firmy ZOLLER POLSKA Pan dr inż. Michał Pawłowski przeprowadził WARSZTATY SZKOLENIOWE w ramach zajęć laboratoryjnych z przed­miotu „Systemy CAx w projektowaniu narzędzi skrawających”, których opiekunami są dr inż. Marcin Płodzień oraz mgr inż. Marcin Sałata.

Warsztaty były dedykowane studentom II-go stopnia na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn, specjalność: Programowanie i Automatyzacja Obróbki. Zostały zrealizowane w Katedrze Technik Wytwarzania i Automatyzacji (KTWiA) Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa PRz. W szkoleniu uczestniczyło 45 studentów, którzy oprócz ciekawej i praktycznie przydatnej wiedzy oraz umiejętności otrzymali także certyfikaty ze szkolenia.

W ramach warsztatów przeprowadzono teoretyczne sesje oraz zajęcia praktyczne, dotyczące pomiaru geometrii narzędzi skrawających z wykorzystaniem urządzenia pomiarowego ZOLLER smarTcheck 450, będącego elementem wyposażenia KTWiA. Tematyka zajęć obejmowała zagadnienia zastosowania różnych funkcji pomiarowych do określenia geometrii narzędzi. Przedstawiono również, oraz na szeregu przykładach wyjaśniono praktyczne aspekty zarządzania gospodarką narzędziową w nowej erze rozwoju technologii, nazywanej Przemysłem 4.0.

Kierownik KTWiA prof. dr hab. inż. Andrzej Kawalec osobiście podziękował Panu dr. inż. Michałowi Pawłowskiemu, Dyrektorowi firmy ZOLLER POLSKA, za przepro­wadze­nie ciekawego szkolenia i przekazał Panu dr. inż. Michałowi Pawłowskiemu album o historii i rozwoju Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza. W trakcie rozmów ustalono także koncepcję dalszej współpracy, obejmującej m.in. kolejne edycje, co najmniej tak samo interesujących i pożytecznych warsztatów szkoleniowych dla studentów, jak te zrealizowane w KTWiA w dniu 19 stycznia 2023 r.

Warsztaty zorganizowano dzięki nawiązanej współpracy oraz wymiany doświadczeń pomiędzy Katedrą Technik Wytwarzania i Automatyzacji  Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza a firmą ZOLLER POLSKA.