Strona: V Konferencja Naukowa Szybkie Prototypowanie Druk 3D & 4D w zastosowaniach inżynierskich 19-20.09.2022 r. / Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa

2022-09-25
, red.  Ryszard Perłowski

V Konferencja Naukowa Szybkie Prototypowanie Druk 3D & 4D w zastosowaniach inżynierskich została poświęcona tematyce związanej z inteligentnym wykorzystaniem technologii przyrostowych w procesach wytwarzania oraz integracji systemów produkcyjnych w ramach Przemysłu 4.0. Konferencja odbyła się w trybie hybrydowym. Została ona zorganizowana przez Politechnikę Świętokrzyską przy współudziale polskiego ośrodka wystawienniczego Targów Kielce. Poprzednio Politechnika Rzeszowska organizowała trzykrotnie konferencję oraz jednokrotnie Politechnika Warszawska.

Zaprezentowane referaty i plakaty na Konferencji poruszały tematy związane z badaniami z zakresu technologii druku 3D/4D (m.in. dotyczącymi własności mechanicznych, tribologicznych, metrologicznych, symulacyjnych oraz ekonomicznych) oraz Przemysłu 4.0, zagadnień z zakresu Smart Industry, Smart Manufacturing, Lean Design Manufacturing oraz oprogramowania CAD/CAM/CAE.

Politechnikę Rzeszowską reprezentowało 12 osób, w tym 9 z Katedry Konstrukcji Maszyn na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa oraz 3 osoby z Katedry Kompozytów Polimerowych Wydziału Chemicznego, które zaprezentowały kilkanaście referatów w ramach sesji plenarnych, branżowych i plakatowych.

Szczegóły dostępne na stronie