Strona: SYMKATON 3.0 / Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa

SYMKATON 3.0

2024-09-23
Plakat symkaton

Z radością informujemy, że zespoły studentów z Naszego Wydziału zakwalifikowały się do Wielkiego Finału ogólnopolskiego konkursu Symkaton 3.0 – wydarzenia, które promuje kreatywne podejście do inżynierii. W finale reprezentować Nasz Wydział będą: Konrad Kij, Hubert Janiec i Michał Radawiec w zespole „Panicznie boję się symulować" oraz Jakub Kamyk z zespołu „MESchester UNIted".

Symkaton to konkurs, który stawia na innowacyjne podejście do rozwiązań inżynierskich, z naciskiem na symulacje komputerowe. Organizowany jest przez firmę Symkom we współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Konkurs składa się z dwóch etapów:

• Pierwsze zadanie polegało na zaprojektowaniu „haka", który utrzyma jak największy ciężar, przy wykorzystaniu narzędzi do analiz MES w środowisku ANSYS. Modele wykonane przez zespoły zostaną wydrukowane w technologii 3D i przetestowane w laboratorium.
  • Wielki Finał, do którego zakwalifikowało się 10 najlepszych drużyn, odbędzie się 26 września w Akademii Górniczo-Hutniczej. Zespoły będą miały 24 godziny na wykonanie kolejnego symulacyjnego wyzwania.

Aktualności oraz informacje o konkursie znajdą Państwo również na profilach:

Aby lepiej zapoznać się z ideą i atmosferą Symkatonu, zapraszamy do obejrzenia filmów z poprzednich edycji: