Strona: Stypendia Marszałka Województwa Podkarpackiego dla studentów / Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa

Stypendia Marszałka Województwa Podkarpackiego dla studentów

2022-10-06
, red.  Ryszard Perłowski

ZARZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO
ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego dla studentów, w ramach programu stypendialnego pn. Stypendia Marszałka Województwa Podkarpackiego, na rok akademicki 2022/2023.

Warunki ogólne:
Warunkiem ubiegania się o stypendium jest złożenie prawidłowo wypełnionego i kompletnego wniosku o przyznanie stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego przez Wnioskodawcę (studenta), który spełnia kryteria określone w Regulaminie programu stypendialnego pn. Stypendia Marszałka Województwa Podkarpackiego na rok akademicki 2022/2023.

Wysokość stypendium w 2022 roku wynosi min. 3000 zł brutto dla jednego studenta. Stypendium wypłacone będzie jednorazowo.

Termin naboru wniosków:
Nabór wniosków o przyznanie stypendium rozpoczyna się 17 października 2022 r. i kończy 28 października 2022 r.
Miejsce składania wniosków:
Wnioski o przyznanie stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego wypełnione komputerowo wraz z załącznikami można składać:

1. Osobiście w Kancelarii Ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy Urzędu, tj.  od 730 do 1530,
  2. Listownie na adres korespondencyjny: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, Departament Edukacji, Nauki i Sportu, al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów. Decyduje data nadania przesyłki. Wnioski złożone przed lub po terminie prowadzenia naboru pozostawia się bez rozpatrzenia.

Sposób wypełniania wniosków:
Wniosek o przyznanie stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego należy wypełnić komputerowo według wzoru stanowiącego załącznik do ww. Regulaminu. Wersję papierową wniosku (wydrukowaną i podpisaną) wraz z wymaganymi załącznikami należy złożyć w jednym egzemplarzu, w zaklejonej kopercie, oznaczonej zgodnie z poniższym wzorem.

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie,
Departament Edukacji, Nauki i Sportu
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów

WNIOSEK O PRZYZNANIE STYPENDIUM
W RAMACH PROGRAMU STYPENDIALNEGO
PN. STYPENDIA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

Informacje dodatkowe:

Stypendium może otrzymać student, który złoży do Marszałka Województwa Podkarpackiego:

1. komputerowo wypełniony, kompletny i podpisany wniosek,
  2. kserokopię świadectwa dojrzałości, stwierdzoną za zgodność kopii z oryginałem przez szkołę, w której je uzyskano lub przez notariusza, radcę prawnego lub adwokata,
  3. zaświadczenie z właściwego dziekanatu o statusie studenta,
  4. oświadczenie o podjęciu studiów po raz pierwszy.

Prosimy ponadto o dostarczenie pendrive lub płyty CD zawierającej/go zestawienie danych z wniosku studenta, sporządzone w aplikacji informatycznej, która będzie udostępniona na stronie: www.podkarpackie.pl (Dla Mieszkańców - Edukacja i Nauka - Stypendia i nagrody - Stypendia dla studentów), w terminie naboru wniosków (pendrive lub płyta zostanie zwrócony/a studentowi osobiście lub listownie).
Stypendia przysługują studentom pierwszego roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, podejmującym studia po raz pierwszy na studiach pierwszego stopnia lub jednolitych studiach magisterskich. Ponadto kandydaci do stypendium muszą spełniać łącznie następujące warunki:

1. podjęcie studiów w publicznej lub niepublicznej uczelni znajdującej się na terenie województwa podkarpackiego,
  2. uzyskanie co najmniej 75% punktów z egzaminu maturalnego z jednego z przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, matematyka – zdanego na poziomie rozszerzonym.

Szczegółowe informacje o programie znajdują się na stronie internetowej  www.podkarpackie.pl (Dla Mieszkańców - Edukacja i Nauka - Stypendia i nagrody - Stypendia dla studentów). Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, Departament Edukacji, Nauki i Sportu, ul. Lubelska 4, pokój nr 117 telefon: (17) 743 31 69, adres e-mail: m.franczyk@podkarpackie.pl lub dek@podkarpackie.pl.