Strona: Spotkanie członków Rady Wydziału z JM Rektorem / Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa

Spotkanie członków Rady Wydziału z JM Rektorem

2023-01-12
, red.  Ryszard Perłowski

W obradach Rady Wydziału, udział wziął JM Rektor prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik. Na początku swojego wystąpienia, JM Rektor podjął tematy związane z kształceniem. W dalszej części wypowiedzi, Pan Rektor odniósł się do spraw związanych z nauką. W kolejnej części wystąpienia zostały poruszone kwestie związane z finansami uczelni oraz wydziału. JM Rektor zachęcał do zwiększonej aktywności pracowników w zakresie pozyskiwania projektów miękkich, w tym mniejszych grantów w ramach konkursów organizowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Podczas spotkania, JM Rektor przypomniał, że w kwietniu br. rektorzy Politechniki Lubelskiej, Politechniki Rzeszowskiej oraz Politechniki Białostockiej podpisali porozumienie o utworzeniu Sieci Politechnicznej Via Carpatia im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. W ramach tego porozumienia, uczelnie będą realizować działania w trzech obszarach – kształcenia, działalności naukowo-badawczej oraz kreowania wzajemnych relacji z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Na koniec spotkania odbyła się sesja pytań od członków Rady Wydziału, w których poruszono kwestie związane z nauką, dydaktyką, a także sprawami organizacyjnymi i studenckimi.