Strona: Seminarium Naukowe Industry 4.0 / Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa

Seminarium Naukowe Industry 4.0

2019-11-15

W dniu 15.11.2019 na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej odbyło się seminarium naukowe pn. „Metody przyrostowe w Industry 4.0”. Seminarium to stanowi odpowiedź na oczekiwania otoczenia społeczno-gospodarczego związane z transferem wiedzy i doświadczenia z ośrodków badawczych do przemysłu. Seminarium obejmowało tematykę związaną z realizacją prac badawczo-rozwojowych w ramach zadania 1: Rozwój technologii dla potrzeb przemysłu lotniczego z uwzględnieniem uwarunkowań koncepcji Przemysł 4.0 w projekcie „Regionalne Centrum Doskonałości Automatyki i Robotyki, Informatyki, Elektrotechniki, Elektroniki oraz Telekomunikacji Politechniki Rzeszowskiej”. Inicjatorem oraz głównym organizatorem spotkania był prof. dr hab. inż. Grzegorz Budzi Prorektor ds. nauki Politechniki Rzeszowskiej. W seminarium uczestniczyli pracownicy naukowi Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa, Wydziału Elektrotechniki i Informatyki oraz przedstawiciele firm, które są zainteresowane wdrożeniem rozwiązań z obszaru Przemysłu 4.0.

W trakcie spotkania przedstawiono zarówno potrzeby sektora przemysłowego w zakresie prototypowania oraz wytwarzania komponentów przy wykorzystaniu metod przyrostowych, jak również potencjał Politechniki Rzeszowskiej, a w szczególności Katedry Konstrukcji Maszyn w zakresie dostępnych metod oraz narzędzi wykorzystywanych m.in. w wydruku 3D i skanowaniu 3D  - czytaj więcej