Strona: Seminarium - Kompleksowe rozwiązania pomiarowe i symulacyjne firmy Siemens / Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa

Seminarium - Kompleksowe rozwiązania pomiarowe i symulacyjne firmy Siemens

2019-11-05
, red.  Paweł Woś, Paweł Wojewoda

W dniu 5.11.2019 o godz. 14:30 - 16:30 na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej odbyło się seminarium naukowe dot. kompleksowych rozwiązań pomiarowych i symulacyjnych firmy Siemens w zastosowaniach naukowych i inżynierskich. Na zaproszenie Dziekana Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa dr. hab. inż. Aleksandra Mazurkowa, prof. PRz  we współpracy z EC Test Systems licznie odpowiedzieli pracownicy oraz studenci Politechniki Rzeszowskiej.

W trakcie spotkania zaprezentowano działalność firmy EC TEST Systems w zakresie rozwiązań pomiarowych, diagnostycznych oraz oprogramowania symulacyjnego. Omówiono rozwiązania testowe oraz symulacje 1D/3D w środowisku Simcenter: Simcenter Amesim, Simcenter 3D oraz NX, Simcenter SCADAS oraz Testlab. Przybliżono zalety rozwiązania "cyfrowy bliźniak" w środowisku Simcenter, korelację wyników pochodzących z symulacji i testów oraz przedstawiono propozycje rozwiązań opartych o środowisko Simcenter, dopasowanych do potrzeb instytucji akademickich.