Strona: Seminarium dla uczniów klasy 4-tej Zespołu Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim / Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa

2021-03-18
, red.  Marcin Sałata

W dniu 16.03.2021r o godzinie 9:50 mgr inż. Marcin Sałata pracownik KATEDRY TECHNIK WYTWARZANIA I AUTOMATYZACJI (KTWiA) przeprowadził 40-minutowe seminarium dla Zespołu Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim, mające na celu zachęcanie młodzieży do kontynuacji nauki w kierunkach technicznych na studiach wyższych.

Seminarium zostało zainicjowane przez Panią mgr inż. Iwonę Pająk (absolwentkę WCHPRZ), pełniącą rolę Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych. W spotkaniu wzięły udział dwie klasy techników o kierunkach: mechaniczno – ekonomicznym oraz samochodowo - budowlanym (łącznie 36 osób).

W ramach seminarium zaprezentowano wydziały Politechniki Rzeszowskiej, a także kierunki studiów na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa. Szeroko omówiono dostępne kierunki Mechaniki i Budowy Maszyn a także specjalizacje, które potem są wybierane. Na prośbę Pani dyrektor Zespołu Szkół dużą uwagę poświęcono kierunkowi PROGRAMOWANIE I AUTOMATYZACJIA OBRÓBKI, którym uczniowie szkoły średniej byli zainteresowani. W ramach seminarium zaprezentowano film promujący Katedrę Technik Wytwarzania i Automatyzacji, na której specjalizacja się odbywa:

Link do filmu promującego: https://ktwia.prz.edu.pl/