Strona: Relacja z Biegu o Puchar Dziekana / Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa

, red.  Robert Jakubowski
bieg WBMiL

6 km na 60-lecie

W sobotę 21.10.2023 w kampusie Politechniki Rzeszowskiej odbył się bieg z okazji 60-lecia Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa, którego gospodarzem był Dziekan Wydziału dr hab. inż. Adam Marciniec, prof. PRz.  Sześć, ta symboliczna liczba kilometrów przeznaczona była dla mężczyzn, panie miały bowiem do pokonania połowę czyli 3 km. Przed biegiem odbyła się obowiązkowo wspólna rozgrzewka, którą poprowadziła Marzena Swiątek z CSA PRz. W biegu na dystansie 3 km wzięło udział prawie 40 pań, a zwyciężyła Aleksandra Michalska (czas 12:09) przed Anetą Oleksowicz-Martuszewską (12:39) i Elżbietą Dzierżak (13:21). W biegu na dystansie 6 km , na którym rywalizowali mężczyźni wzięła udział prawie setka uczestników zwyciężył Michał Wojciechowski (czas 20:48) przed Adamem Rybińskim (20:56) i Kacprem Trocińskim (21:08).

W biegu toczono także rywalizację w kategoriach:
• pracownik uczelni wyższej, w której zwyciężyli Marzena Banat i Piotr Oczoś,
• student, gdzie najszybszymi byli Małgorzata Królikowska i Bartłomiej Szyszlak
• absolwent Politechniki Rzeszowskiej, a niej zwycięzcami zostali Magdalena Kopecka i Tomasz Rusznica.

Na wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa zdecydowanie studenci wygrali z pracownikami. W rywalizacji pań triumfowała Emilia Alberska, a wśród mężczyzn Kacper Trociński.

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom biegu gratulujemy.

Pogoda dopisała, co pozwoliło na szybkie bieganie, a o tym świadczą świetne wyniki. Biegaczy dopingowało liczne grono kibiców. Każdy biegacz w pakiecie startowym otrzymał pamiątkową koszulkę, na mecie okolicznościowy medal, a zwycięzcy pamiątkowe statuetki. Biegaczy dekorowali Dziekan Wydziału prof. Adam Marciniec oraz przedstawiciele partnerów Konrad Skomra Dyrektor Banku Gospodarstwa Krajowego i Paweł Bukowski Dyrektor Banku Pekao S.A. Po biegu odbyło się losowanie nagród przygotowanych przez Bank Pekao, Dział Promocji PRz, WBMiL i Airkraft Sketchers. Główną nagrodę, lot szybowcem w Bezmiechowej, wylosował Mariusz Tendera reprezentant Klubu Biegacza PRz.

Na zakończenie na biegaczy czekał posiłek regeneracyjny - pyszna zupa pomidorowa przygotowana przez Arini Cafe, napoje i słodki poczęstunek. Humory dopisywały, a całość imprezy w świetnym stylu poprowadził konferansjer Marek Grzesik. Były także z nami media: Radio Centrum i Nowiny oraz fotoreporterzy Beata Motyka i Tomasz Kudasik, za co serdecznie dziękujemy.

Link do większej liczby zdjęć:

Galeria WBMiL - BIEG -Zdjęcia autorstwa dr. inż. Tomasza Kudasika

Galeria WBMiL - BIEG - Zdjęcia autorstwa Pani Beaty Motyka /galeria dostępna 2 tygodnie/