Podstrona: Rekrutacja na kierunek Inżynieria Materiałowa / Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa

Rekrutacja na kierunek Inżynieria Materiałowa

21-05-2021

W zbliżającej się rekrutacji na studia w Politechnice Rzeszowskiej zwiększono do 60 limit przyjęć na kierunek Inżynieria materiałowa. Inżynieria materiałowa jest interdyscyplinarnym obszarem nauki, obejmującym wiedzę z zakresu struktury, właściwości i zastosowania materiałów inżynierskich. Na studiach stacjonarnych I-go stopnia możliwe są do wyboru dwie specjalności:

- zaawansowane technologie materiałowe,

- technologie kształtowania właściwości nadstopów.

Jak przekonują absolwenci, studiowanie na kierunku Inżynieria materiałowa to perspektywa ciekawej pracy, związanej z najnowocześniejszymi technologiami materiałowymi – np. w przemyśle lotniczym czy motoryzacyjnym (link do folderu).

Informacje dotyczące innych kierunków kształcenia na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa dostępne są na stronie internetowej wydziału – zakładka Kandydaci

Powrót do listy aktualności