Strona: Promocja WBMiL w Szkole Podstawowej w Trepczy / Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa

Promocja WBMiL w Szkole Podstawowej w Trepczy

2019-11-08
, red.  Arkadiusz Rzucidło; Paweł Wojewoda
fot. Arkadiusz Rzucidło

W ramach doradztwa zawodowego dnia 08.11.2019 (piątek) w Szkole Podstawowej w Trepczy, uczniowie klasy 8 mieli możliwość uczestniczenia w lekcji nt. „Zawód Pilot”, którą przeprowadzili: Prodziekan d/s kształcenia dr inż. Arkadiusz Rzucidło oraz Pani Aleksandra Pasich studentka czwartego roku pilotażu na WBMiL. Uczniowie zapoznali się z wymaganiami koniecznymi do podjęcia studiów na kierunku lotnictwo i kosmonautyka. Przedstawiono cały proces nauczania, jaki musi przejść każdy student specjalności pilotaż, od zdobywania wiedzy teoretycznej, aż po samodzielne loty. Ósmoklasiści mieli możliwość praktycznego wykorzystania symulatora lotów, co cieszyło się dużym zainteresowaniem.