Strona: Pracownik ZAKŁADU INFORMATYKI WMBiL edytorem jednego z czasopism amerykańskiego wydawnictwa SAGE / Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa

2021-03-29
, red.  Ryszard Perłowski

Dr  inż. Wiesław Graboń zatrudniony w Zakładzie Informatyki WBMiL od początku 2021 roku pełni funkcję ‘Associate Editor’  w czasopiśmie ‘Mechanical Engineering Science’ amerykańskiego wydawnictwa SAGE.

Dr inż. Wiesław Graboń  w 2001 r. ukończył studia na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji uzyskując dyplom magistra inżyniera. Stopień naukowy doktora nauk technicznych w dyscyplinie Budowa i Eksploatacja Maszyn uzyskał w 2009 r. również na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej. Obecnie pracuje w Zakładzie Informatyki WBMiL na stanowisku adiunkta w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych. W pracy naukowej dr inż. Wiesław Graboń koncentruje na problematyce związanej z tarciem, smarowaniem i zużyciem elementów maszyn oraz na zagadnieniach metrologicznych.

Czasopismo ‘Mechanical Engineering Science’ publikuje recenzowane oryginalne artykuły, które pozwalają na pogłębienie i zrozumienie zarówno podstaw nauk inżynierskich, jak i ich zastosowanie do rozwiązywania problemów w systemach inżynierii mechanicznej. Czasopismo cieszy się międzynarodową reputacją i jest uważane na świecie za ważne źródło wiedzy.

Główna tematyka czasopisma obejmuje:

• mechanikę płynów,
  • termodynamikę,
  • inżynierię biomedyczną,
  • materiały,
  • robotykę i systemy autonomiczne,
  • systemy mikro- i nano-mechaniczne,
  • systemy dynamiczne,
  • trybologię,
  • metrologię,
  • inżynierię niezawodności,
  • mechatronikę,
  • inżynierię i systemy biomedyczne.

Więcej informacji na: Proceedings of the Institution of Mechanical Engineers, Part C: Journal of Mechanical Engineering Science | SAGE Publications Inc