Strona: Pracownicy WBMiL edytorami jednego z czasopism wydawnictwa MDPI / Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa

Pracownicy WBMiL edytorami jednego z czasopism wydawnictwa MDPI

2021-05-02
, red.  Ryszard Perłowski

Troje pracowników WBMiL, dr inż. Sławomir Świrad (KTMIiP), dr inż. Lidia Gałda (KTMiIP), dr inż. Barbara Kościelniak (KNoM) zostało edytorami specjalnego wydania czasopisma CRYSTALS.

Crystals (ISSN 2073-4352) to czasopismo typu Open Access, które obejmuje wiele aspektów badań nad materiałami. Stanowi ono forum dla pogłębienia wiedzy na temat przetwarzania
i charakterystyki materiałów. Podstawą prawidłowego zastosowania materiałów w budowie maszyn są ich właściwości mechaniczne, chemiczne, elektryczne, magnetyczne oraz optyczne.

Czasopismo charakteryzuje się wysoką rozpoznawalnością , IF 2.404 , Citescore 2.9, 70 pkt. wg listy MEiN.

Specjalne wydanie czasopisma Crystals - "Improving the Tribological Behaviour of Co-Acting Materials by Surface Layer Modification" poświęcone jest przede wszystkim możliwości modyfikacji warstwy wierzchniej materiałów w celu poprawy właściwości tribologicznych elementów współpracujących tarciowo.

Więcej informacji Special Issue "Improving the Tribological Behaviour of Co-Acting Materials by Surface Layer Modification"

Zapraszamy do współpracy i zgłaszania swoich publikacji.