Strona: Nagroda w konkursie prac dyplomowych „Dziedzictwo i Rozwój Podkarpacia” / Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa

Nagroda w konkursie prac dyplomowych „Dziedzictwo i Rozwój Podkarpacia”

2022-06-04
, red.  Ryszard Perłowski

Marszałek Województwo Podkarpackiego zaprasza studentów z regionu do wzięcia udziału w III edycji konkursu prac dyplomowych „Dziedzictwo i Rozwój Podkarpacia”. Konkurs ogłoszony w kwietniu 2022 r. przez Zarząd Województwa dedykowany jest do absolwentów szkół wyższych, których obronione prace dyplomowe dotyczą historii, oblicza lub przyszłości Podkarpacia. Łączna pula nagród wynosi 15 000 zł.

Celem konkursu jest pogłębienie i popularyzacja wiedzy na temat Podkarpacia, prezentacja regionalnych zasobów dziedzictwa i współczesnego potencjału rozwojowego, promocja województwa podkarpackiego oraz wsparcie i wyróżnienie najzdolniejszej młodzieży studenckiej.

O nagrodę mogą się starać studenci, autorzy obronionych prac dyplomowych, którzy:

zamieszkują województwo podkarpackie lub są słuchaczami szkół wyższych działających na terenie województwa podkarpackiego.
Do Konkursu mogą być zgłaszane obronione prace magisterskie, licencjackie i inżynierskie z zakresu wszelkich dyscyplin i obszarów nauki, mające za przedmiot problematykę związaną z województwem podkarpackim. Prace powinny być składane wraz z rekomendacją uczelni, gdzie powstały i zostały obronione.

Łączna pula nagród w Konkursie wynosi 15 000 zł.

Wyłonienie najlepszych prac nastąpi w dwóch kategoriach:

• dziedzictwo Podkarpacia w jego wszechstronnych ujęciu i rozumieniu;
  • procesy społeczno-gospodarcze w konkretnym krajobrazie kulturowym regionu, jego współczesny potencjał rozwojowy, innowacje i kultura umysłowa.

Prace konkursowe należy natomiast zgłaszać do 20 września 2022 roku, zaś jego rozstrzygnięcie powinno nastąpić do końca roku.

Regulamin wraz z załącznikami, które umożliwiają zgłoszenie pracy dyplomowej do konkursu znajduje się pod linkiem

Obsługę techniczną konkursu zapewnia Departament Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego UMWP.

Kontakt: tel. (17) 743 30 20; email: konkurs@podkarpackie.pl