Strona: Konwent profesorów na WBMiL / Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa

2019-10-09
, red.  Ryszard Perłowski; Paweł Wojewoda
fot. Paweł Wojewoda

W dniu 09.10.2019 (środa) o godz. 9:00 w sali L-125 – na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej odbył się konwent profesorów. W ramach konwentu odbyły się wybory przewodniczącego i zastępcy.

Przewodniczący Konwentu Profesorów

Prof. dr hab. inż. Jan Sieniawski

Zastępca przewodniczącego Konwentu Profesorów

Dr hab. inż. Andrzej Burghardt, prof. PRz

Konwent profesorów to ciało opiniodawczo-doradcze funkcjonujące w ramach wydziału, w skład którego wchodzą wszyscy profesorowie i profesorowie uczelni z jednostek organizacyjnych wydziału, zatrudnieni w Uczelni jako podstawowym miejscu pracy. Do zadań konwentu należy współpraca z władzami wydziału w sprawach dotyczących prowadzonej na wydziale polityki badawczo – dydaktycznej. Konwent profesorów może występować do władz uczelni z inicjatywą dotyczącą spraw wydziału.