Strona: Industry Day 2024 / Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa

Industry Day 2024

2024-05-27
, red.  Paweł Wojewoda, Marta Jagiełowicz

Industry Day ma stanowić cykliczne wydarzenie odbywające się co roku w murach Politechniki Rzeszowskiej, dające czołowym firmom regionu możliwość zaprezentowania się nie tylko studentom i uczniom szkół średnich, ale także mieszkańcom Rzeszowa i Podkarpacia. Organizatorem wydarzenia jest Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa.

Ma ono wzbudzić wśród nich zainteresowanie działalnością firm i uświadomić możliwości odbywania praktyk i staży, realizacji prac dyplomowych czy też zatrudnienia. Ma być również okazją do zapoznania się z realiami funkcjonowania współczesnego, nowoczesnego przemysłu, warunkami pracy, wymaganiami stawianymi wobec pracowników, a także perspektywami rozwoju i kariery. Studenci i uczniowie będą też mogli zapoznać się z ofertą studiowania na naszej uczelni jako drogi do znalezienia atrakcyjnej pracy w zawodzie. Dla studenckich kół naukowych to szansa na rozszerzenie obszaru działania.

Wydarzenie Industry Day odbędzie się 4 czerwca 2024 r. w Regionalnym Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym Politechniki Rzeszowskiej (budynek V, sala V-1) w godzinach 9:0015:00.

Uczestnicy Industry Day

W wydarzeniu udział wezmą:

• Pratt & Whitney Rzeszów S.A
  • Safran Aircraft Engines Poland Sp. z.o.o.
  • Boeing Poland Sp. z o.o.
  • MTU Aero Engines Polska Sp. z o.o.
  • Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o.
  • EME Aero Sp. z o.o.
  • BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.
  • GE Aerospace Poland Sp. z o.o.

Przedstawiciele zaproszonych  firm zaprezentują się w 30-minutowych wystąpieniach.

Harmonogram wystąpień

•   9:00–9:05.   Przywitanie
  •   9:05–9:35.   Safran Aircraft Engines Poland Sp. z.o.o. „Contribute to safer and more sustainable aviation”
  •   9:45–10:15. BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. „Cykl rozwoju produktu. Naszym celem jest zadowolenie konsumenta"
  • 10:25–10:55. Pratt & Whitney Rzeszów S.A  „Transforming the future of aviation”
  • 11:05–11:35. EME Aero Sp. z o.o. „Passion driven performance”
  • 11:45–12:15. MTU Aero Engines Polska Sp. z o.o. „Future competences in aviation Industry”
  • 12:25–12:55. Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. „Ensuring  those we serve always stay ahead of ready”
  • 13:05–13:35. Boeing Poland Sp. z o.o. „Pursuing the next horizon"
  • 13:45–14:15. GE Aerospace Poland Sp. z o.o. „See your career take flight!”
  • 14:15–14:20. Podsumowanie

Podczas wydarzenia Industry Day będzie możliwość spotkania się z przedstawicielami firm, zwiedzania stoisk tematycznych i demonstratorów oraz aplikowania na staże i praktyki. Sam udział w wydarzeniu daje możliwość poznania ofert wielu pracodawców i wybrania tej najlepszej.

Na stoisku BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. dla studentów i wszystkich gości będą dostępni pracownicy poszczególnych działów:

Stoisko BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego SP. Z O.O.
Godzina Obszar

HR i Dział rozwoju
10:00-12:00 Technologia

HR i Dział rozwoju

12:00-13:00 Logistyka zewnętrzna
13:00-14:00 Jakość
14:00-15:00 HR i Dział rozwoju

Zabierzcie ze sobą pasję, a my zamienimy ją na pracę!

industryday2024_1080x1350.png

industry_day_2024_stoiska_firm_v2.png