Strona: Drugie miejsce studentów LiK w konkursie European Defence Challenge IV / Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa

Drugie miejsce studentów LiK w konkursie European Defence Challenge IV

2023-12-14
, red.  Marcin Krysiak

Dnia 28.11.2023 podczas konferencji “European Defence Sector: Navigating the Future through Skills and Innovation” organizowanej w Brukseli w ramach projektu ASSETs+ nastąpiło rozstrzygnięcie europejskiego konkursu European Defence Challenge IV. Tematem przewodnim było efektywne zarządzanie w środowisku obronności. Studenci V roku Lotnictwa i kosmonautyki - Marcin Krysiak oraz Filip Kubik zajęli drugie miejsce za pracę o tytule "The utilization of artificial intelligence in the process of intercepting rocket projectiles" opisującą użycie sztucznej inteligencji przy podejmowaniu decyzji w procesie przechwytywania pocisków rakietowych. Projekt został wykonany ze wsparciem dr inż. Grzegorza Drupki z Katedry Awioniki i Sterowania na WBMiL. W konkursie brało udział 142 studentów z różnych uczelni europejskich. Nasi studenci zajęli drugie miejsce ex aequo z finalistami z Uniwersytetu w Louvain.