Strona: Bezpłatne wykłady dla uczniów szkół średnich / Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa

Bezpłatne wykłady dla uczniów szkół średnich

2022-12-02
, red.  Andrzej Pacana

Od 18 listopada 2022 roku, w każdy piątek, w godzinach od 10:00 do 12:45 prowadzone są przez nauczycieli akademickich Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa wykłady dla uczniów szkół średnich. Są one realizowane w ramach projektu Politechniczna Sieć VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego - działanie „Z technikum na Politechniki”.

W ubiegłym tygodniu wykłady poprowadzili: dr inż. Bartosz Sobolewski, dr hab. inż. Piotr Gierlak, prof. PRz, oraz dr inż. Magdalena Radoń. Dnia 2 grudnia 2022 roku odbyły się trzy kolejne wykłady: „Czwarta rewolucja przemysłowa”, „Druk 3D i szybkie prototypowanie” oraz „Techniki komputerowe w obróbce ubytkowej wyrobów”. Poprowadzili je kolejno: prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp, dr inż. Łukasz Przeszłowski oraz dr inż. Michał Gdula. Wszystkie wykłady cieszyły dużym zainteresowaniem uczniów.

W tym semestrze wykłady trwać będą do 16 grudnia 2022 roku.